Już 17 maja odbędzie się Matura z historii pomoce dostępne w księgarni internetowej. To jeden z najbardziej wymagających przedmiotów humanistycznych, jakie można zdawać na egzaminie dojrzałości. Z tego też powodu wielu maturzystów szuka alternatyw, które pomogłyby uskutecznić naukę. Jakich pytań można się spodziewać na arkuszach otrzymanych od CKE? Z jakich materiałów korzystać do właściwego przygotowania się do matury? Podpowiadamy w poniższym artykule. 

Matura historia 2022 – jak się na nią przygotować? 

Szukając wskazówek odnośnie tego jak przygotować się do matury z historii w 2022 roku, warto wziąć pod uwagę wybór dodatkowych podręczników. Pomogą nam one w uzupełnieniu wiadomości w zakresie m.in. historycznych dat, wydarzeń, postaci oraz epok. To właśnie z tych zagadnień składa się w głównej mierze matura z historii. Na półmetku przygotowań nie ma już czasu na kompleksową naukę. Dlatego też lepiej postawić na powtórkę dotychczas zdobytej wiedzy. 

Pomoce, dzięki którym łatwiej zdasz maturę z historii 

Odwiedzając księgarnie jesteśmy w stanie wyposażyć się w pakiet podręczników, dzięki którym zyskamy spokój o właściwe przygotowanie do egzaminu. Najpopularniejszymi książkami w tym zakresie są:

– “Repetytorium maturzysty 2022. Historia”

– “Teraz matura. Historia. Tuż przed egzaminem”

–  “Matura 2022. Vademecum. Historia. Zakres rozszerzony”

Tuż przed maturą dobrze jest poświęcić sporo uwagi rozwiązywaniu zadań i arkuszy maturalnych. Tutaj również wydawnictwa oddają do dyspozycji maturzystów bogatą ofertę. Wydawnictwo Operon przygotowało zbiór ćwiczeń “Matura 2022. Historia. Testy i arkusze. Zakres rozszerzony”, a inne popularny dom wydawniczy, Nowa Era proponuje zeszyty “Teraz matura. Historia. Zadania i arkusze maturalne” czy też pakiet “Zrozumieć przeszłość. Historia. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony”.

Matura z historii – czy trudno ją zdać? 

Historia jest wymagającym sporej wiedzy przedmiotem i z pewnością jednym z trudniejszych na maturze. Dlatego też odpowiednie przygotowanie to warunek konieczny do poradzenia sobie z zadaniami na egzaminie. Wykorzystując powyższe podręczniki do historii, nasze przygotowanie do matury przebiegnie dużo sprawniej. Przejrzysta i skondensowana wiedza zawarta w repetytorium maturalnym czy vademecum sprzyja zapamiętaniu i usystematyzowaniu wiadomości. Natomiast zbiory zadań i arkusze pozwalają na bieżąco monitorować stan przygotowań.