Przedmioty humanistyczne często mylnie są uważane za mniej ważne od tych ścisłych, jak matematyka czy chemia. Warto jednak pamiętać, że to właśnie matura z historii, WOSu czy języka polskiego i angielskiego otwierają nam drogę na wiele ważnych i popularnych kierunków studiów. Dlaczego warto napisać maturę z historii? Jakie studia można wybrać rozszerzając ten przedmiot? Jak przygotować się do matury z przedmiotów humanistycznych? Oto kilka ciekawych porad, niezbędnych dla każdego maturzysty.

Otwórz sobie drogę na wymarzone uczelnie – czyli jak napisać maturę z historii na wysokim poziomie?

Co roku coraz więcej osób wpisuje na swoją deklarację maturalną przedmioty humanistyczne, takie jak język polski, historia i angielski. Nic w tym dziwnego – przedmioty te niejednokrotnie stanowią kluczowy i nieodłączny element dający możliwość rekrutacji na popularne, państwowe i prywatne uczelnie. 

Historia to przedmiot wymagający od uczniów nie tylko wysokiej inteligencji, ale także ogromnej wiedzy. Napisanie matury bez znajomości dat czy nazwisk ważnych, pradawnych władców praktycznie nie jest możliwe. Jeśli więc planujecie zdawać na egzaminie przedmiot jakim jest historia – warto zainwestować w kilka jakościowych repetytoriów i zacząć naukę, powtórki oraz przygotowania już na początku swojej edukacji w szkole średniej.

Rozszerzenie z historii na maturze – na jakie kierunki studiów można się rekrutować?

Humanistyczne kierunki studiów od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Wbrew pozorom, po maturze z historii wcale nie musimy studiować właśnie tego przedmiotu – wręcz przeciwnie – zdanie tego egzaminu daje nam bardzo wiele innych możliwości. Wiele uczelni umożliwia rekrutację na przykład na studia dziennikarskie, prawnicze czy nawet archeologię. Wysoki wynik z tego rozszerzenia może więc otworzyć ścieżki do spełnienia przeróżnych, ciekawych marzeń i rozwijania pasji.